Reklama
 
Blog | Martina Bittnerová

Zhrzení muži jsou morovou ránou dnešní doby

Mám kamaráda, který si před  rokem  a něco prošel velkou krizí profesního i finančního směru. Podařilo se mu ji zdárně překonat a právě  loni v únoru nakročil do té lepší etapy a začalo se mu konečně dařit. Bohužel uplynulo pár měsíců a on se musí nečekaně  vyrovnávat se situací, kdy ho opouští jeho dlouholetá partnerka pro jiného. Doufám a věřím, že ale zrovna tento kamarád nezanevře kvůli tomu na opačné pohlaví, protože by se zařadil do davu ukřivděných a to bych nepřála ani jemu, a už vůbec ne jeho budoucím přítelkyním.

Po té události, jež mi otočila život vzhůru nohama, občas chodím do společnosti a samozřejmě potkávám různé lidi a potkávám i zhrzené muže, kteří většinou začnou ochotně hovořit o svých bývalých manželkách, dětech a o tom, jak je to naše proklaté ženské pokolení zklamalo, ublížilo jim a oni se teď proto musí věnovat hlavně sobě, práci, podnikání … Vlastně u nich vypuká jakási druhá puberta, kdy je potenciální družka vystavena otázkám, zda bude tolerovat vysedávání s kamarády po hospodách, bude na dálku „kamarádit“ s onou „zrádkyní“ – bývalou manželkou a ještě při tom utírat jeho potomstvu nudle. To vše s pokorným úsměvem a v přesně vyměřeném čase, protože zhrzený muž se přeci v žádném případě už nebude nikterak vázat, protože definitivně pochopil – vztahy s ženami přinášejí jen problémy. Navzdory tomu řada zhrzených nechce zůstat úplně sama a hledá velmi intenzivně oběť, již by v dohledném čase otrávila tak, aby si dotyčná raději rychle podala přihlášku do kláštera.  Za klášterními zdmi může naštěstí čas trávit alespoň rozjímáním a ne si nechat nějakým dobrodějem rozhodovat o tom, co smí a nesmí dělat.

Zhrzený muž je opravdu taková zvláštní kategorie chlapa.  Kdysi se oženil, mnohdy spíše z úleku,  pak se narodilo jedno až pět dětí a nakonec manželka seznala, že už ji nebaví jeho ignorance a nekomunikace a našla si raději někoho jiného (a snad) lepšího, což v něm vyvolalo dlouhodobý pocit frustrace, protože to si dovolila opravdu hodně. A mnohdy nějak nedokáže pochopit, že se ten vztah rozpadl z obapolné viny a hlavně třeba za to prostě a jednoduše dotyčná vůbec nestála. Ovšem nová oběť zhrzeného je vystavena trpkému srovnávání s bývalou manželkou. A z této konfrontace nemůže nikdy vyjít vítězně, neboť zhrzený muž s oblibou používá zobecňování typu – no jo vy ženské takhle všechny uvažujete, přesně to samé dělala Alena, Jana, Dana, Petra… (dosaďte jméno dle libosti). A už vůbec ho netrápí, jak k tomu ona duše  přijde, a ani se nezaobírá tou zbytečností, že má dotyčná třeba zcela odlišnou osobnost, jiné cíle i představy. Jde jen o drobný detail, vždyť my ženské v zásadě vůbec nemyslíme a jsme úplně stejné.

Zhrzený muž se totiž dříve či později stává zatvrzelým šovinistou, který si konečně udělal v názorech na něžnější pohlaví jasno. A pak my zralejší ženy můžeme se slzou v oku vzpomínat na doby mládí, kdy většinu mužů zatěžovalo jen pár rozchodů. Inu, my ženy totiž obvykle chceme takové trapné věci jako právě oporu, lásku a pochopení. A vůbec se už nedivím, proč některé čtyřicátnice raději loví ve vodách třicátníků, za nimiž nestojí manželky, děti, domy a stromy.

Nezatížený čtyřicátník, který chce normální vztah (včetně soužití) a dokáže být, světe div se, své partnerce opravdovou oporou, patří k vymírajícímu druhu. Snad za to může doba, jež v lidech obecně rozvíjí to, aby mysleli jen na sebe, rozvíjí v nich lhostejnost a apatii, kdy se každý bojí, aby se hlavně nemusel ničeho vzdávat, aby pro druhého nemusel vlastně nic udělat. A riskovat se nesmí už vůbec, protože toho se dopouští jedině blázen a idealista.

Nehodlám se tvářit, že mi tato situace dělá radost, ostatně mám několik nezadaných kamarádek a sama bych se ještě ráda dopracovala k normálnímu partnerskému životu, na druhou stranu nevím, kam ti mužští dali rozum a mozek. A jestli bych jim něco chtěla vzkázat, tak velmi prosté – vykašlete se na to, co se stalo, vykašlete se na své pohodlí a frustrace a především se začněte chovat jako skuteční chlapi . My ženy si to totiž zasloužíme.

 

Zdroj obrázku: pexels.com

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama